Wysyłki w Polsce i za granicą

Opis sytuacji:

Eobuwie.pl to jedna z największych marek eCommerce w Polsce. Kilkaset tysięcy obsługiwanych zamówień dziennie wymaga od sklepu niezawodnej komunikacji drogą e-mailową. Marka chciała przede wszystkim podwyższyć dostarczalność wysyłanych wiadomości oraz wskaźniki OR i CTR, również na rynkach zagranicznych.

Problemy

1

Wiele wiadomości transakcyjnyc i marketingowych wysyłanych przez sklep wpadało do Spamu lub trafiało do nieodpowiedniej zakładki w skrzynce. Problem z niedocieraniem e-maili wpływał na niskie wskaźniki OR i CTR.


2

Klient wysyła e-maile do 15 krajów w Europie. W każdym kraju funkcjonują inni providerzy pocztowi, których wymogi trzeba spełnić, by uzyskać jak najlepsze wyniki wysyłek. Zdarzało się, że część wysyłek Klienta była blokowana po stronie providera, a bez dokładnej analityki trudno było zoptymalizować ich wyniki.

3

Eobuwie od początku sygnalizowało potrzebę szerokiego wsparcia w zakresie optymalizacji wyników wysyłek. Konsultacje w obrębie elementów wpływających na dostarczalność e-mail, m.in. bazy kontaktów i kreacji nawet w trybie 24/7 to obsługa, na którą nie mógł sobie pozwolić poprzedni dostawca Klienta.

Rozwiązania

1

Dzięki odpowiednio przygotowanej infrastrukturze e-mail, bezpośrednim relacjom z operatorami pocztowymi i kilkuletniemu know- how w zakresie realizacji wysyłek na rynki zagraniczne, zdecydowanej poprawie uległy wskaźniki OR, CTR i współczynnik konwersji w e-sklepie, nie tylko na rynku polskim, ale i za granicą.

2

Sklep otrzymał pełne wsparcie w zakresie przygotowywania infrastruktury na każdym z rynków. Znajomość specyfiki działania providerów pocztowych w danym kraju i dopasowanie przepustowości wysyłek pozwoliło nie tylko uniknąć blokad wysyłkowych, ale i uzyskać bardzo dobre wyniki w zakresie dostarczalności w kilka tygodni.

3

Klient otrzymuje dedykowane alerty dostarczalności, co pozwala sprawnie optymalizować wyniki wysyłek. Zawsze wtedy, gdy potrzebuje on szerszych konsultacji, może liczyć na wsparcie ekspertów ds. dostarczalności EmailLabs, nawet po godzinach pracy i w weekendy.

Eobuwie.pl

Czytaj więcej Case Study

Utwórz konto w E-mailLabs już dziś

Wysyłaj do 24 000 wiadomości e-mail miesięcznie zawsze za darmo